Який вид пластику краще ПВХ або Поліпропілен
Пластикові ємності знайшли широке застосування в різних сферах бізнесу. Порівняно з металевими аналогами резервуари із пластику вирізняються універсальністю, малою вагою і низькою ціною. Матеріал не схильний до утворення корозії, стійкий до впливу руйнівних зовнішніх чинників – сонячного випромінювання, вологи, температурних перепадів. Для виготовлення пластикових ємностей використовують ПВХ і поліпропілен. Вироби з різних матеріалів різняться властивостями і споживчими характеристиками.
Поліпропілен: особливості
Поліпропілен – термопластичний матеріал, який складається з мономерів пропілену. Головна особливість – хімічна стійкість, завдяки якій поліпропіленові ємності підходять для транспортування і зберігання продуктів харчування, компонентів виробництва в хімічній промисловості. Матеріал не реагує з речовинами, які зберігаються в ємності, не змінює смак води, молока, вина, меду, олії. Не впливає на властивості лугів, кислот та інших хімічних сполук. Основні характеристики:
- підвищена міцність;
- стійкість до ударних навантажень і механічних пошкоджень;
- ідеально гладка поверхня, що запобігає скупченню на стінках забруднень і спрощує прибирання;
- довговічність – період експлуатації досягає 50 років;
- знижене водопоглинання – не більше 0,5%.
Вироби з поліпропілену підлягають вторинній переробці, що сприяє збереженню навколишнього середовища. Екологічний матеріал не виділяє в атмосферу шкідливі речовини. Має електроізоляційні властивості.
ПВХ: особливості
Полівінілхлорид отримують методом полімеризації мономерів вінілхлориду. Розрізняють гнучкий і жорсткий ПВХ. Головні особливості – підвищена щільність і міцність на розрив (об’єктивно для гнучких форм). Переваги матеріалу:
- стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання;
- вогнестійкість – не підтримує горіння і здатний до самозатухання;
- підвищена еластичність (для гнучких форм);
- низька ціна порівняно з поліпропіленом.
ПВХ поступається поліпропілену в міцності. Інший недолік – зниження споживчих властивостей у процесі експлуатації. Матеріал поступово втрачає міцність і стає крихким. Під час виробництва полівінілхлориду застосовують хлор, що викликає сумніви в екологічності. Під час нагрівання до температур вище 60°C може виділяти токсичні речовини. Рідко піддається вторинній переробці, що пов’язано з труднощами процесу. Потрібна спеціальна утилізація, щоб запобігти зараженню полігону токсичними викидами.
ПВХ і поліпропілен: що краще для бізнесу
З огляду на властивості матеріалів, не важко зрозуміти, який вид пластику кращий для ведення бізнесу. Якщо порівняти температурний діапазон експлуатації у ПВХ і поліпропілену, другий значно виграє. Температура плавлення полівінілхлориду становить 150°C. Однак він починає плавитися і деформуватися вже при температурі 65°C. При температурі -5°C вироби з ПВХ стають крихкими. Найменші ударні або вібраційні навантаження призводять до утворення тріщин і механічних пошкоджень.
Температурний діапазон експлуатації поліпропілену становить від -20°C до +140°C. Завдяки збільшеному діапазону експлуатації ємності з поліпропілену більше підходять для транспортування і зберігання вантажів в умовах відкритого простору. Поліпропілен призначений для створення елементів автономної системи водопостачання та каналізації з монтажем труб і ємностей за межами будинку. З поліпропіленових труб монтують розводку гарячого водопостачання. За температури води 95°C труба зберігає міцність, не плавиться і не деформується. Що роблять із поліпропілену:
- повітропроводи для системи вентиляції;
- арматуру для трубопроводів систем водопостачання та каналізації;
- гальванічні ванни;
- ємності для транспортування добрив;
- резервуари з конусним дном і мішалками;
- контейнери для перевезення і зберігання продуктів харчування.
З поліпропілену виготовляють ємності для зберігання і транспортування води, сільськогосподарської продукції, нафти і нафтопродуктів.
Ємності з поліпропілену: переваги
Якщо сумніваєтеся при виборі ємності з ПВХ і поліпропілену, варто дізнатися переваги другого. Резервуари з поліпропілену відповідають вимогам санітарії та гігієни, що важливо в харчовій і фармацевтичній промисловості, при перевезенні продуктів харчування і сировини для виробництва медикаментів. Допускається миття ємності з миючими та дезінфекційними засобами, а також обробка гарячою парою.
Інша перевага – безпека для здоров’я людини і навколишнього середовища. Матеріал не взаємодіє з речовинами, що зберігаються, не виділяє шкідливих речовин. Поліпропілен не схильний до гниття і непрозорий. Матеріал не пропускає сонячні промені, що сприяє кращому збереженню властивостей продуктів і води, що зберігаються в ємності.
Також буде цікаво
Потрібна консультація?
Менеджер з продажів
Олександра
Заповніть форму, ми зв'яжемося з вами та відповімо на ваші запитання