Як вибрати ємність для води?

Як вибрати ємність для води?
Дата публікації: 23 Жовтня, 2024

Пластикові та металеві ємності в побуті, на виробництві та в сільському господарстві використовують для зберігання води. Необхідність у запасі води виникає на дачній ділянці, де її використовують для поливу зелених насаджень. Резервуар для зберігання води – основний елемент конструкції літнього душу й автоматичної системи поливу. Запас води знадобиться в лазні, яка не під’єднана до централізованої системи водопостачання. Інші сфери застосування ємностей:

  • Збір дощової води.
  • Накопичення побутових і промислових стоків.
  • Зберігання технічної води.
  • Організація протипожежних заходів і створення запасу води для пожежогасіння.
  • Облаштування автоматичних поїлок для сільськогосподарських тварин. 

Правильний вибір ємності для води означає зниження витрат, довгу і просту експлуатацію. Моделі розрізняються матеріалом виготовлення, розміром і формою. Матеріал виготовлення – один із головних критеріїв вибору. 

Вибір ємності для води: переваги моделей із пластику

Резервуари виготовляють із металу та пластику. Пластикові вироби користуються підвищеним попитом, що пов’язано з перевагами:

  • Мала вага. Порівняно з виробами з металу пластикова конструкція важить у 5 разів менше, що спрощує процес транспортування і монтажу. 
  • Стійкість до утворення корозії. На відміну від металевих резервуарів пластикові вироби не піддаються пошкодженням і руйнуванню під впливом чинників навколишнього середовища.
  • Просте обслуговування. Металеві ємності потрібно регулярно підфарбовувати і обробляти спеціальними складами, щоб захистити від корозії. Вироби із пластику не вимагають додаткової обробки в процесі експлуатації.
  • Легке очищення. З ідеально гладкої поверхні пластикового резервуара легко видаляються забруднення. 
  • Хімічна інертність. Пластик не взаємодіє з мийними засобами, стійкий до впливу лугів і кислот. Підходить для зберігання агресивних середовищ, зокрема промислових і побутових стоків. 

Завдяки хімічній інертності матеріалу вода, яка зберігається в пластиковій ємності, не змінює смакових властивостей і хімічного складу. 

Як вибрати ємність під воду

Багатьох власників приватних будинків, котеджів, міні-готелів і готелів, автомайстерень і виробничих цехів цікавить, як вибрати ємність під воду. Резервуари розрізняються призначенням, бувають:

  • Харчові. Призначені для зберігання рослинної олії, молока, меду, круп, цукру та інших сипучих продуктів. 
  • Для зберігання питної води. Використовують для створення запасу питної води в приватних домоволодіннях, на підприємствах готельного комплексу та сільського господарства. Такі моделі оснащені арматурою для під’єднання до автономних систем водопостачання. 
  • Для хімікатів. Встановлюють на підприємствах хімічної промисловості для створення запасу кислот, лугів та інших компонентів виробництва. 
  • Для облаштування каналізації. Призначені для збору стоків у побуті та на виробництві. 
  • Для технічної води, яку використовують для охолодження і миття заготовок у рамках промислового виробництва, поливу на сільгосппідприємствах. 
  • Для перевезення продуктів харчування та хімічних речовин. Моделі для транспортування оснащені спеціальними перегородками, які перешкоджають коливанням рідини під час руху машини нерівною дорогою. Так підвищується стійкість резервуара і безпека перевезення. Посилені ребра жорсткості і збільшена товщина стінок підвищують міцність конструкції. 

Щоб спростити завдання вибору, скористайтеся консультацією менеджера або вивчіть інформацію в маркуванні. Виробник вказує в маркуванні призначення, матеріал виготовлення, габарити та інші характеристики. 

Вибір ємності залежно від типу монтажа

Щоб правильно вибрати резервуар для зберігання води, потрібно враховувати спосіб монтажу, який може бути підземним і наземним. Вибирайте для підземної установки моделі зі збільшеною товщиною стінки – понад 6-10 мм. Підземний монтаж вимагає дотримання умов:

  • Облаштування рівної основи – бетонної плити або ущільненого майданчика, засипаного піском. Під час облаштування основи важливо виключити просідання опорної площини.
  • Створення приямка – поглиблення в землі. Стінки приямка виконують із бетону або цегли. Приямок необхідний, щоб унеможливити тиск ґрунту на стінки ємності.
  • Дотримання відстані між стінками резервуара і приямка – щонайменше 20-30 см, щоб унеможливити тиск на поверхню ємності і спростити процес монтажу. 

Після встановлення резервуара приямок закривають бетонним перекриттям, оснащеним зручним люком. Ємності підземним способом встановлюють далеко від проїжджих трас на ділянках зі стійким рельєфом ґрунту. Якщо плануєте встановлювати резервуар наземним способом, переконайтеся в стійкості пластику до ультрафіолетового випромінювання. В іншому разі пластик руйнується під дією сонячних променів, втрачає міцність і споживчі властивості. 

Для наземного монтажу резервуара об’ємом понад 500 літрів необхідне попереднє облаштування міцної, стабільної основи. Опора забезпечить стійкість конструкції. Для спрощення заповнення та обслуговування ємностей висотою понад 2 метри знадобляться сходи.

Вибір ємності для води з урахуванням технології виробництва

Щоб зрозуміти, яка ємність для води краще, варто дізнатися про відмінності моделей, зроблених різними способами. Для виробництва пластикових ємностей переважно використовують технологію ротаційного формування. Суть методу полягає у приміщенні всередину металевого каркасу пластикової сировини – гранул або порошку. Каркас служить формою виготовлення резервуара з необхідними розмірами і геометричними параметрами.

Металеву форму закривають та підключають до валів, які обертають її у різних напрямках. Одночасно каркас нагрівається до температури плавлення пластику. Гранули або порошок за підвищених температур плавляться і розтікаються по внутрішній поверхні форми. Після завершення процесу формування каркас охолоджують, що призводить до затвердіння пластику. Каркас розкривають та дістають готовий пластиковий резервуар.

Головна перевага виробів, отриманих методом ротаційного формування – відсутність швів, що підвищує міцність конструкції та стійкість до механічних навантажень. Альтернативна технологія виробництва – екструзивне зварювання пластикових листів з потрібними розмірами. І тут підвищується ризик розбіжності шва під впливом навантажень.

Вибір ємності для води з урахуванням форми та інших характеристик

Відповісти питанням, як вибрати ємність для питної води, буде нескладно, якщо знати основні характеристики виробів. Форма – важливий параметр, який визначає зручність монтажу та експлуатації. Якщо плануєте встановити резервуар всередині будинку чи лазні, враховуйте ширину дверного отвору. Вертикальні моделі допомагають раціонально використовувати територію, що підходять для умов обмеженого простору. Горизонтальні відрізняються підвищеною стійкістю, зберігають стабільність становища за умов зовнішніх механічних впливів – розгойдування, ударів. На що ще звернути увагу під час вибору:

  • Запірна арматура, яка може виконувати регулюючі, захисні, розподільчі функції. За допомогою засувок, кранів, клапанів та вентилів регулюють об’єм та швидкість потоку рідини.
  • Зміцнення конструкції ребрами твердості.
  • Кришка для отвору для наливу води. Щільну фіксацію та захист від протікання забезпечують гвинтові кришки.
  • Наявність штуцера – патрубка для зливу води або підключення до автономної системи водопостачання.

Важливою характеристикою є температурний діапазон експлуатації. Якщо планується експлуатація резервуару на вулиці, пластик повинен витримувати температури від -35 до +35°C.

Поділитися з друзями:

Також буде цікаво

18 Грудня, 2024

Що таке поліамід

Поліамід належить до пластичних полімерів, які вирізняються підвищеною міцністю і жорсткістю. Речовину використовують для виготовлення волокон, плівок і конструкційних пластмас. 

Поліамід належить до пластичних полімерів, які вирізняються підвищеною міцністю і жорсткістю. Речовину використовують для виготовлення волокон, плівок і конструкційних пластмас. Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Что такое полиамид

18 Грудня, 2024

Що таке полістирол

Полістирол - це сучасний полімер, який вирізняється міцністю, достатньою жорсткістю і довговічністю. Безбарвна речовина зі склоподібною структурою пропускає близько 90% променів видимого спектра.

Полістирол - це сучасний полімер, який вирізняється міцністю, достатньою жорсткістю і довговічністю. Безбарвна речовина зі склоподібною структурою пропускає близько 90% променів видимого спектра.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Что такое полистирол

18 Грудня, 2024

Що таке полівінілхлорид (ПВХ)

Полівінілхлорид - матеріал, який широко затребуваний у різних сферах діяльності. Термопластичний полімер отримують методом полімеризації. ПВХ - один із перших полімерних матеріалів, які набули широкого поширення у світі.

Полівінілхлорид - матеріал, який широко затребуваний у різних сферах діяльності. Термопластичний полімер отримують методом полімеризації. ПВХ - один із перших полімерних матеріалів, які набули широкого поширення у світі.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Что такое ПВХ

18 Грудня, 2024

Лиття пластмас під тиском – методи, технології

Лиття пластмас під тиском - виробництво пластикових виробів за особливою технологією. Перевагами методів є здатність відтворювати складні форми з високою точністю.

Лиття пластмас під тиском - виробництво пластикових виробів за особливою технологією. Перевагами методів є здатність відтворювати складні форми з високою точністю.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Литье пластмасс под давлением - методы, технологии
Переглянути всі новини

Потрібна консультація?

Заповніть форму, ми зв'яжемося з вами та відповімо на ваші запитання