Що таке – промисловий пластик?
У найрізноманітніших сегментах діяльності використовується пластик. По суті, він оточує нас всюди. Він легкий, міцний, недорогий, простий в обробці та виробництві. Це дало йому змогу стати одним із найуніверсальніших матеріалів у світі. Більшість пластиків різняться між собою за термостійкістю, фізичними і механічними властивостями, щільністю і структурою. Окремою категорією стоять промислові пластики. Це матеріали з поліпшеними характеристиками, вироблені за інноваційними технологіями. Такі пластмаси здатні витримувати інтенсивне використання, суворі умови навколишнього середовища, які зазвичай руйнують інші типи матеріалів. Вони розроблені для високої продуктивності і зазвичай використовуються в таких галузях, як автомобілебудування, аерокосмічна промисловість, будівництво та електроніка.
Властивості промислових пластиків
Загальні властивості промислових пластиків можна описати такими характеристиками:
- Дуже хороша хімічна стійкість.
- Відмінна стійкість до ударів.
- Легкість і простота обробки (поліпропілен, поліетилен).
- Стійкість до впливу вологи.
Ці характеристики роблять промисловий пластик придатними для використання в різних галузях промисловості.
Основні види промислових пластиків
Розглянемо пластмаси, що застосовуються в промисловості, їхні переваги та сфери застосування.
Політетрафторетилен (ПФТЕ)
Політетрафторетилен (ПТФЕ) – один з найнадійніших пластиків, який вважається універсальним матеріалом. ПТФЕ має досить багато переваг, включно з широким спектром хімікатів, до яких він стійкий. Він незаймистий, гнучкий за низьких температур і відносно простий у виготовленні.
ПТФЕ використовують в електроніці, зокрема, в ізоляції проводів через його корисні властивості. Його також можна знайти в композитах, таких як скловолоконні композити, що використовуються в аерокосмічній промисловості, мастильних продуктах і кухонному приладді (особливо в антипригарних продуктах).
Полівінілхлорид (ПВХ)
ПВХ міцний і довговічний, має чудову стійкість до атмосферних впливів, що робить його ідеальним для такої продукції, як труби, віконні рами і кабелі.
Полікарбонат (ПК)
Один із найміцніших пластиків, полікарбонат (ПК), прозорий, як скло, але має значно більшу міцність до механічних впливів. Фактично, він у тридцять разів міцніший за акриловий пластик і в двісті п’ятдесят разів міцніший за скло. Він виграє від того, що дуже гнучкий і його легко різати або піддавати холодному формуванню на місці. Як і ПТФЕ, холодна пластмаса в промисловості широко використовується. Її можна зустріти в електроніці, особливо в енергосистемах і телекомунікаційному обладнанні. Він також широко використовується в будівельній галузі у вигляді листів, а також використовується в обладнанні зберігання даних, таких як Blu-ray.
Поліетилен (ПЕ)
Пластик ПЕ – найпопулярніший тип пластику, який використовується у світі, і на це є вагома причина. Його легко виробляти. На відміну від інших пластиків, поліетилен буває різної щільності, що робить його більш універсальним, ніж інші види пластику.
Поліетилен має високу пластичність і ударну міцність, а також володіє чудовою хімічною стійкістю. Додатково до всього, він також є хорошим електроізолятором.
Сфера використання поліетилену залежить в основному від обраної щільності. Пластмаси нижчої щільності використовують в пакувальних матеріалах, таких як плівка Saran, термозбіжна плівка, бульбашкова плівка, пластикові пакети та пакувальні матеріали. Пластмаси більш високої щільності використовують при виготовленні інженерних комунікацій, таких як водопровідні та газові труби. Вони застосовуються для виготовлення контейнерів, транспортних ємностей, інших елементів.
Поліпропілен (ПП)
Поліпропіленовий пластик промисловий є другим за обсягом виробництва пластиком у світі після поліетилену. Пластик PP класифікується як один із найгнучкіших термопластиків на планеті і поділяє багато властивостей пластику PE. Зокрема, цей вид пластику довговічний, термостійкий, стійкий до кислот і доступний у виробництві.
Поліпропілен часто використовується в медичній промисловості для лабораторного обладнання та приладів. Його також можна знайти в таких предметах, як підгузки або гігієнічні вироби, де він служить для поглинання вологи. З поліпропілену роблять взуття та одяг, а також спідню білизну. З поліпропілену виробляють різні ємності, предмети інтер’єру. Промислові вироби із пластику ПП оточують нас всюди.
Який промисловий пластик кращий
Кожен з них має свої переваги. При виборі пластику для конкретного промислового проекту фахівці враховують кілька факторів:
- Фізичні властивості. Міцність, гнучкість, термостійкість і довговічність. Пластики мають різні властивості, тому важливо вибрати той, який відповідає конкретним потребам проекту.
- Хімічна стійкість. Залежно від проекту може знадобитися пластик, стійкий до певних хімікатів. Деякі пластики можуть витримувати їдкі речовини, тоді як інші можуть руйнуватися при дії тих самих реагентів.
- Ефективність витрат. Бюджетні обмеження часто відіграють у процесі прийняття рішень.
- Вплив на довкілля. Стійкість проекту може вплинути на вибір пластику. Фахівці враховують термін служби продукту, можливість вторинної переробки матеріалу та вплив виробничого процесу на довкілля.
Як правило, рекомендації щодо вибору пластику може дати фахівець. Досвідчений виробник пластику візьме до уваги вимоги проекту, бюджет та цілі, і запропонує варіант, що відповідає цим критеріям.
Також буде цікаво
Потрібна консультація?
Менеджер з продажів
Олександра
Заповніть форму, ми зв'яжемося з вами та відповімо на ваші запитання