Переваги використання пластику для логістики
Пластикові резервуари широко застосовують для транспортування вантажів різного призначення – води, сільськогосподарської продукції, хімічних речовин. Пластикові ємності користуються підвищеним попитом у сфері логістики, впевнено витісняючи з ринку конкурентів з металу. Причини вибрати пластик для логістики:
- мала вага – легше металу в 5 разів;
- доступна ціна – менша, ніж у металу в 4 рази;
- стійкість до утворення корозії – не потрібна регулярна обробка захисними засобами;
- простий догляд – на гладкій поверхні не затримуються забруднення;
- підвищена еластичність – велика стійкість до розширювальних навантажень;
- хімічна інертність – вантажі, що перевозяться, не змінюють смаку і властивостей при контакті зі стінками.
Вироби із пластику підходять для експлуатації в будь-яких погодних умовах, стійкі до ультрафіолетового випромінювання і підвищеної вологості. Додатковий плюс – широкий температурний діапазон експлуатації від -30°C до +50°C. Пластикові ємності універсальні. Призначені для транспортування і подальшого зберігання вантажу, що дає змогу відмовитися від перевантаження продуктів із транспортувальної тари в тару для зберігання. У результаті скорочуються витрати праці та часу.
Окремо варто відзначити підвищену стійкість до механічних навантажень. Міцність деяких пластмас наближається до аналогічного показника у металів. Мала вага набуває особливого значення в рамках транспортування сировини і продуктів. Завдяки зниженню маси вантажу зменшуються витрати на паливо, що підвищує ефективність і рентабельність вантажоперевезень.
Застосування пластикових ємностей для транспортування
Незаперечні плюси використання пластику для логістики зумовили широке застосування в різних сферах діяльності. Пластик – універсальний матеріал, який підходить для виготовлення ємностей різної форми і розміру. Сучасні технології, зокрема ротаційного формування, дають змогу виготовляти безшовні резервуари. У результаті істотно підвищується міцність виробу і стійкість до механічних зовнішніх впливів – випадкових ударів, вібрації під час руху нерівною дорожньою поверхнею.
Додаткова перевага пластикових резервуарів – довговічність. Період експлуатації досягає 50 років, що робить купівлю тари із пластику економічно доцільною. Завдяки стійкості до розвитку грибка і плісняви ємності із пластику оптимально підходять для транспортування вантажів у харчовій і фармацевтичній промисловості, де важливе дотримання вимог санітарії та гігієни. Для чого використовують пластик у логістиці:
- перевезення молока, соку, рослинної олії, меду, круп, цукру, піску;
- транспортування живої риби;
- доставка добрив, кислот, лугів та інших хімічних сполук;
- перевезення вина, коньяку та іншої алкогольної продукції.
Одну й ту саму ємність можна використовувати для транспортування різних продуктів. Єдине правило – ретельно мити перед завантаженням нового продукту. Внутрішня поверхня легко очищається щіткою і водою з додаванням миючих і дезінфекційних засобів. Після миття необхідно ретельно обполіскувати резервуар чистою водою, щоб видалити залишки миючого засобу.
Ємності із пластику підлягають неодноразовому вторинному переробленню, що асоціюється із захистом екології та збереженням довкілля. Відсутність гострих країв і елементів, що виступають, зменшує ризик отримання травми співробітниками, які виконують вантажно-розвантажувальні роботи.
Ємності із пластику для транспортування: особливості
Пластикові резервуари для сфери логістики розрізняються місткістю, яка варіюється в межах 50-10000 літрів. Основні особливості ємностей із пластику для транспортування:
- Збільшена товщина стінки – понад 5,5 мм.
- Ребра жорсткості для надання конструкції підвищеної міцності.
- Наявність хвилерізів для гасіння руху рідини під час їзди нерівною дорогою.
Пластикові резервуари для логістики виготовляють із поліетилену. Моделі розрізняються формою і кольором. Для транспортування рекомендується вибирати баки горизонтальної форми, які краще зберігають стабільне положення під час вібраційних навантажень.
Правила транспортування пластикових ємностей
З огляду на плюси використання пластику в логістиці, багато підприємств переходять на цей вид транспортувальної тари. Для перевезення вантажів у пластикових резервуарах використовують вантажні автомобілі з рівною і широкою вантажною платформою. Ширина і довжина вантажної платформи мають перевищувати аналогічні показники у резервуара. Для навантаження виробів об’ємом понад 500 літрів застосовують підйомні механізми і навантажувачі. При ручному навантаженні габаритних резервуарів підвищується ризик пошкодження корпусу. Основні правила перевезення:
- Встановлення ємності на піддон або спеціальну опору для забезпечення стабільного положення.
- Розміщення ємності згідно з правильною орієнтацією. Горизонтальні моделі встановлюють горизонтально, вертикальні – вертикально.
- Фіксація резервуара стяжними ременями.
- Контроль відповідності вантажопідйомності автомобіля і маси заповненої вантажем пластикової ємності.
Перед навантаженням резервуар перевіряють щодо цілісності корпусу, відсутності тріщин та інших пошкоджень поверхні. Після встановлення на вантажну платформу люк з кришкою, що закручується, повинен розташовуватися зверху. Швидкість руху вантажного автомобіля становить 50-60 км/год.
Також буде цікаво
Потрібна консультація?
Менеджер з продажів
Олександра
Заповніть форму, ми зв'яжемося з вами та відповімо на ваші запитання