Як зберігати рідкі добрива

Дата публікації: 23 Квітня, 2025

Неправильне зберігання добрив призводить до зниження споживчих властивостей. Власники фермерських господарств і приватних домоволодінь розраховують на збільшення врожайності та прибутку. На ділі обробка посівних площ не дає бажаного ефекту, іноді стає небезпечною для рослин. 

Скільки зберігаються рідкі добрива

Інформацію про те, скільки зберігається рідке добриво в герметичній упаковці, можна знайти в маркуванні або інструкції виробника. Зазвичай термін придатності таких продуктів перевищує 5 років. Допустимий період використання скорочується, якщо упаковка відкрита. Контакт із повітрям провокує хімічні реакції, які впливають на склад і характеристики речовин. 

Термін придатності добрив з органічним складом менший порівняно з синтетичними аналогами, що пов’язано з природними процесами розпаду натуральних компонентів. Інша поширена причина псування органіки – розвиток патогенних мікроорганізмів, популяція яких швидко розростається в сприятливому середовищі. Такі продукти можуть втратити ефективність протягом 1-2 років. 

Неправильні умови зберігання можуть призвести до прискореного псування органічних добрив з появою плісняви і різкого, неприємного запаху. Використання зіпсованого компосту неефективне і небезпечне для рослин. Ознаки, які вказують, що добриво непридатне для використання:

  • розшарування на окремі пласти;
  • утворення твердого, нерозчинного осаду;
  • поява цвілі.

Хімічні процеси, що відбуваються в органічних продуктах, часто супроводжуються виділенням аміаку з появою характерного запаху. Підживлення на органічній основі зберігають не більше 9 місяців. Період придатності розведеного продукту скорочується. 

Щоб дізнатися, чи можна зберігати розведене добриво, слід прочитати інструкцію виробника. Часто термін придатності розведеної підгодівлі не перевищує 2-4 тижнів. Відповідь на запитання, скільки можна зберігати розведене добриво, залежить від складу. Органічні продукти залишаються придатними до використання менше часу, ніж мінеральні, що пов’язано з природним розкладанням природних компонентів. 

Період придатності мінеральної підгодівлі значно довший – від 1 року до 5 років. Мінеральні добрива КАС зберігаються без зміни властивостей до 6 місяців. До переваг продукту варто віднести універсальність живильного середовища. КАС підходить для проведення різних сільськогосподарських робіт протягом усього року:

  • Перше підживлення ранньою весною.
  • Друге підживлення після сходів.
  • Підживлення на етапі формування колосків або плодів.

Використання КАС призводить до збільшення врожайності на 30-50%. Температура замерзання становить -18°C, що дає змогу зберігати в зимовий період. 

Умови зберігання добрив

Неправильні умови зберігання добрив – причина ретроградації, коли рідка речовина переходить із форм, що легко засвоюються рослинами, до стану незасвоюваних або важкозасвоюваних сполук. Використання таких продуктів для підживлення рослин недоцільне. Витрати праці та часу персоналу безглузді й не окупаються. 

Щоб зберігання рідких добрив не супроводжувалося незворотніми змінами, потрібно створити умови з урахуванням складу та особливостей продукту. Для зберігання зазвичай використовують посилені пластикові ємності, виготовлені з поліетилену або поліпропілену методом ротаційного формування. Переваги якісних пластикових ємностей для зберігання рідких добрив: 

  • Період експлуатації до 40 років.
  • Гарантія виробника до 5 років.
  • Широкий вибір розмірів і конфігурацій.
  • Можливість замовити ємність з потрібними геометричними параметрами.
  • Стійкість до утворення корозії, ураження грибком і цвіллю.
  • Простий догляд – гладка поверхня легко відмивається від забруднень. 
  • Різні варіанти розміщення – наземний, поглиблений, підземний. 

Якісні ємності із пластику, призначені для зберігання хімічних речовин, не вступають у реакцію з вмістом і не змінюють властивості продуктів, що зберігаються. Порівняно з металевими аналогами одного об’єму пластикові ємності для зберігання добрива вирізняються малою вагою, що спрощує транспортування і монтаж. 

Резервуари із пластику забезпечують повну герметичність і відсутність доступу повітря, що сприяє збільшенню терміну зберігання мінеральних добрив, який стає максимальним і становить до 5 років. Завдяки широкому вибору розмірів пластикові ємності підходять для великих сільськогосподарських підприємств, середніх фермерських господарств і приватних домоволодінь. 

Зберігання органічних добрив: особливості

Головне правило під час зберігання органічної підгодівлі – використання ємностей, які не вступають у хімічну реакцію і не змінюють властивості вмісту. Щоб продовжити період придатності поживних речовин для рослин, потрібно запобігти доступу руйнівних факторів – вологи, повітря, ультрафіолетового випромінювання. Із завданнями справляються пластикові ємності. Зберігання органічних добрив у пластикових резервуарах приносить підприємству економічну вигоду:

  • Можливість замовити велику партію добрива і заплатити менше за оптовою ціною.
  • Збереження невикористаних залишків для вирощування врожаю наступного року.
  • Збільшення терміну придатності підживлення і тривале збереження споживчих характеристик. 

Щоб створити оптимальні умови для збереження матеріальних цінностей, правильно вибирайте ємність. Основні вимоги – посилені стінки, якісні матеріали, щільно прилегла кришка, яка забезпечує герметичність корпусу. 

Зберігання мінеральних добрив: особливості

Формування запасів дає змогу підтримувати безперервність виробничого процесу, скорочувати витрати і збільшувати рентабельність сільськогосподарського підприємства. Закупівля великих партій добрив обходиться дешевше. Керівнику фермерського господарства не доводиться турбуватися про додаткову закупівлю підживлення для рослин у «гарячий» сезон. Закупівля оптом доцільна для власників дач і приватних будинків з присадибною ділянкою. 

Термін придатності мінеральних добрив досягає 5 років, якщо дотримуватися умов зберігання. Рідкі речовини стійкі до впливу вологи. Однак у деяких випадках вимагають дотримання температурного режиму – не нижче 0°C. Після замерзання і подальшого розморожування деякі мінеральні речовини змінюють характеристики і стають непридатними для підживлення рослин. У таких випадках відбувається розшарування і кристалізація рідкого середовища з випаданням твердого нерозчинного осаду, який згодом залишається на дні ємності. 

Щоб продукт зберіг властивості, потрібне утеплення пластикової ємності. Зазвичай для утеплення резервуара використовують пінополіуретан, який, на відміну від мінеральної вати і пінопласту, не боїться конденсату і температурних перепадів. Після нанесення покриття на стінки ємності відсутні стики і шви, що підвищує теплоізоляційні характеристики шару. Зручність монтажу і стійкість до впливу вологи – додаткові плюси рішення. Інші рекомендації:

  • Запобігти потраплянню ультрафіолетового випромінювання.
  • Уникати амплітудних температур – нагрівання вище 30°C і замерзання.
  • Обмежити контакт із повітрям.

Щоб підтримувати оптимальні умови зберігання добрив, потрібно щільно закрити пластикову ємність кришкою і встановити резервуар у темному місці, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів. Важливо запобігти доступу сільськогосподарських тварин і птахів до підгодівлі будь-якого виду.

Поділитися з друзями:

Також буде цікаво

23 Квітня, 2025

У чому перевозити живу рибу

Потреба в перевезенні живої риби виникає в різних сферах: від аквакультури та рибних господарств до ресторанного бізнесу, спеціалізованих магазинів і участі у виставках.

Потреба в перевезенні живої риби виникає в різних сферах: від аквакультури та рибних господарств до ресторанного бізнесу, спеціалізованих магазинів і участі у виставках.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю

23 Квітня, 2025

Що таке єврокуб

Єврокуб – це один із найзручніших та найпопулярніших видів тари для зберігання та транспортування рідин.

Єврокуб – це один із найзручніших та найпопулярніших видів тари для зберігання та транспортування рідин.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю

23 Квітня, 2025

Як зберігати КАС

Рідке азотне добриво КАС (карбамідно-аміачна суміш), що отримується в результаті змішування за спеціальною технологією та продуманою пропорцією розчинів карбаміду й аміачної селітри, має заслужену популярність як у великих сільськогосподарських підприємств, так і у невеликих фермерів.

Рідке азотне добриво КАС (карбамідно-аміачна суміш), що отримується в результаті змішування за спеціальною технологією та продуманою пропорцією розчинів карбаміду й аміачної селітри, має заслужену популярність як у великих сільськогосподарських підприємств, так і у невеликих фермерів.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю

23 Квітня, 2025

Правильне зберігання КАС

Карбамідно-аміачна суміш (КАС) являє собою високоефективне рідке добриво, яке активно застосовується в сільському господарстві.

Карбамідно-аміачна суміш (КАС) являє собою високоефективне рідке добриво, яке активно застосовується в сільському господарстві.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Переглянути всі новини

Потрібна консультація?

Заповніть форму, ми зв'яжемося з вами та відповімо на ваші запитання