Правила експлуатації ємностей із пластику

Правила эксплуатации емкостей из пластика
Дата публікації: 23 Жовтня, 2024

Ємності для води затребувані в різних сферах діяльності – побуті, сільському господарстві, промисловому виробництві. Резервуари виготовляють переважно з металу і пластику. Пластикові ємності розрізняються місткістю, яка варіюється в межах 50-10000 літрів. 

Призначення виробів – транспортування і зберігання харчових і нехарчових продуктів, хімічних речовин. Резервуари призначені для зберігання продуктів і речовин, чия щільність не перевищує щільність води – 1000 кг/м3. Пластикові вироби користуються підвищеним попитом, що пов’язано з перевагами:

  • мала вага – легше металевих ємностей у 5 разів;
  • простий догляд – з гладкої поверхні легко видаляються забруднення;
  • хімічна інертність – вода не змінює смак і властивості під час контакту зі стінками резервуара;
  • низька ціна – дешевше моделей з металу в 4 рази;
  • період експлуатації – до 50 років;
  • антикорозійна стійкість – не потрібна регулярна обробка поверхні для захисту від корозії.

Пластикові резервуари застосовують для зберігання сільськогосподарської продукції – молока, меду, рослинної олії, цукру, круп та інших сипучих продуктів. Підходять для зберігання і транспортування хімічних речовин – кислот і лугів. Пластикові резервуари використовують для облаштування автономних систем водопостачання та каналізації. Доцільність покупки не викликає сумнівів. Залишається дізнатися правила експлуатації ємностей із пластику і дотримуватися рекомендацій. 

Особливості конструкції 

Умови експлуатації залежать від матеріалу виготовлення. Поліетиленові вироби стійкі до ультрафіолетового випромінювання і загоряння, не змінюють смакових і хімічних властивостей продуктів, що зберігаються. Підходять для експлуатації на відкритій місцевості.

Правила експлуатації

Дотримання правил експлуатації підвищує безпеку зберігання і продовжує термін служби виробу. Якщо нехтувати затвердженими нормативами, резервуар може дати тріщину, лопнути, отримати пошкодження корпусу. Основні рекомендації:

  • Температурний діапазон експлуатації ємностей з поліетилену дорівнює -30°C до +50°C. Ємність із поліпропілену можна використовувати для середовищ із температурою від 0 до +100°C.
  • Контроль герметичності з’єднань під час підведення комунікацій і приєднання запірної арматури – труб, патрубків, вентилів, нагрівальних котлів та іншого обладнання. 
  • Попереднє промивання внутрішньої поверхні зі знезаражувальним засобом, якщо ємність призначена для зберігання питної води і продуктів. Після промивання слід обполоснути ємність чистою водою, щоб видалити залишки знезаражувального або мийного засобу. 

Правила експлуатації залежать від виду речовин, що зберігаються. Якщо ємність використовують для зберігання нафти і нафтопродуктів, необхідне облаштування дихального клапана, який забезпечує безпеку експлуатації – запобігає загорянню і вибуху. Дихальний клапан попереджає стрибки тиску всередині ємності. Клапани підтримують герметичність і водночас дають змогу конденсату випаровуватися в навколишнє середовище. 

Вантажно-розвантажувальні роботи та транспортування

Підготовка до навантаження пластикового резервуара включає огляд, під час якого визначають наявність залишків речовин, що зберігалися раніше. Ємності розміром понад 1,5 метра завдовжки, заввишки і завширшки занурюють на платформу за допомогою підйомного обладнання або навантажувача. При ручному навантаженні великогабаритних резервуарів підвищується ризик механічного пошкодження. Важливі моменти:

  • Обирайте вантажний автомобіль, кузов якого відповідає розмірам виробу.
  • Встановлюйте ємність на вантажну платформу згідно з її орієнтацією – вертикальну вертикально, горизонтальну горизонтально. 
  • Облаштуйте упори для надійної фіксації виробу. 
  • Забезпечте стабільне положення вантажу страхувальними ременями, які допоможуть запобігти зсуву і пошкодженню під час їзди нерівною дорожньою поверхнею. 

Допускається транспортування будь-яким вантажним транспортом. Рекомендована швидкість транспортування – не більше 50 км/год. Якщо резервуар заповнений наполовину, необхідно використовувати гасителі, які зменшують швидкість руху рідини. 

Монтажні роботи

Резервуар із пластику встановлюють на підготовлений горизонтальний майданчик. Поверхня майданчика має бути рівною і твердою, не схильною до деформації. Довжина і ширина майданчика в ідеалі на 20-30 см перевищують аналогічні показники резервуара. 

Правила експлуатації пластикових ємностей з підземним розміщенням

Якщо планується підземне встановлення, необхідно дотримуватися відповідних правил експлуатації пластикових ємностей. Перед монтажем облаштовують котлован, розміри якого перевищують габарити виробу. Дно котловану утрамбовують і засипають піском. Альтернативний варіант – створення бетонної основи. Стіни котловану викладають цеглою або формують із бетонних плит. Стіни потрібні, щоб запобігти тиску ґрунту на стінки ємності. На що звернути увагу:

  • Глибина розташування ґрунтових вод. Якщо ґрунтові води протікають вище за глибину розташування резервуара, необхідно облаштувати бетонний колодязь, що запобігатиме контакту з водою.
  • Товщина стінок резервуара для підземного монтажу становить не менше 6-10 мм.
  • Відстань від стінок котловану до виробу – не менше 15 см. 
  • Пластикові конструкції не призначені для експлуатації в умовах надлишкового тиску. Необхідно запобігти тиску на стінки. 
  • Рельєф ґрунту. Резервуари не монтують підземним способом на ґрунтах із нестійким рельєфом, що загрожує зсувами. 
  • Розташування проїжджої траси. Виріб встановлюють під землею на відстані понад 3 метри від проїжджої частини. 

Для підземного монтажу підходять ємності з кришкою, що щільно закручується, яка забезпечує герметичність і запобігає протіканню. Рекомендується закрити котлован плитою перекриття, щоб запобігти тиску на ємність зверху. 

Експлуатація взимку

Пластикові резервуари можна використовувати протягом усього року. Напередодні зимового періоду слід провести підготовчі заходи. Якщо зберігати воду в ємності взимку, підвищується ймовірність замерзання рідини за знижених температур. Під час замерзання вода розширюється, що може стати причиною утворення тріщини на стінці виробу. Щоб запобігти замерзанню води в ємності, яка встановлена на вулиці, необхідно виконати теплоізоляцію. Для створення теплоізоляційного шару зазвичай використовують мінеральну або базальтову вату, скловолокно. Теплоізоляції також потребують труби, які відходять від резервуара. Для теплоізоляції труб можна використовувати пінопласт. Як запобігти замерзанню води в ємності взимку:

  • Вибирайте резервуар більшого об’єму – чим більше води, тим повільніше вона замерзає.
  • Кругла ємність – оптимальний варіант. У прямокутних виробів більша площа поверхні і відповідно більша площа витоку тепла. 
  • Перевіряйте поверхню виробу на наявність тріщин, які прискорюють втрату тепла. 

Пластикові резервуари менше схильні до розриву при замерзанні води, ніж металеві. Завдяки еластичності пластик краще справляється з розширювальними навантаженнями.

Поділитися з друзями:

Також буде цікаво

18 Грудня, 2024

Що таке поліамід

Поліамід належить до пластичних полімерів, які вирізняються підвищеною міцністю і жорсткістю. Речовину використовують для виготовлення волокон, плівок і конструкційних пластмас. 

Поліамід належить до пластичних полімерів, які вирізняються підвищеною міцністю і жорсткістю. Речовину використовують для виготовлення волокон, плівок і конструкційних пластмас. Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Что такое полиамид

18 Грудня, 2024

Що таке полістирол

Полістирол - це сучасний полімер, який вирізняється міцністю, достатньою жорсткістю і довговічністю. Безбарвна речовина зі склоподібною структурою пропускає близько 90% променів видимого спектра.

Полістирол - це сучасний полімер, який вирізняється міцністю, достатньою жорсткістю і довговічністю. Безбарвна речовина зі склоподібною структурою пропускає близько 90% променів видимого спектра.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Что такое полистирол

18 Грудня, 2024

Що таке полівінілхлорид (ПВХ)

Полівінілхлорид - матеріал, який широко затребуваний у різних сферах діяльності. Термопластичний полімер отримують методом полімеризації. ПВХ - один із перших полімерних матеріалів, які набули широкого поширення у світі.

Полівінілхлорид - матеріал, який широко затребуваний у різних сферах діяльності. Термопластичний полімер отримують методом полімеризації. ПВХ - один із перших полімерних матеріалів, які набули широкого поширення у світі.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Что такое ПВХ

18 Грудня, 2024

Лиття пластмас під тиском – методи, технології

Лиття пластмас під тиском - виробництво пластикових виробів за особливою технологією. Перевагами методів є здатність відтворювати складні форми з високою точністю.

Лиття пластмас під тиском - виробництво пластикових виробів за особливою технологією. Перевагами методів є здатність відтворювати складні форми з високою точністю.Наше підприємство бере активну участь з впровадження енергозберігаючих технологій. В даному напрям розроблена і запущена у виробництво лінійка великогабаритних ємностей для пелетного палива: 20м 3 , 30м 3 та 40 м3

Читати повністю
Литье пластмасс под давлением - методы, технологии
Переглянути всі новини

Потрібна консультація?

Заповніть форму, ми зв'яжемося з вами та відповімо на ваші запитання